Novinky ze světa odvlhčování budov

Blog
Aktivní elektroosmóza pro odvlhčení zdiva historického objektu.

Publikováno: 30.04.2019

Článek seznamuje čtenáře s možnostmi aplikace systému aktivní drátové elektroosmózy pro odvlhčení zdiva historických budov. Technologie drátové elektroosmózy je zde popsána a představena její zdařilá aplikace na historickém objektu na náměstí v městečku Sobotka.

Číst dále
Řešení odvlhčení a sanace vlhkého zdiva většího bytového domu.

Publikováno: 19.02.2019

Článek pojednává o řešení sanace vlhkého zdiva složitější stavby bytového domu. Jsou zde popsány příčiny vlhnutí stavby zjištěné průzkumem a realizace nové svislé hydroizolace, drenáže a dalších stavebních prací nutných pro vyřešení problému bytového domu s nadměrnou vlhkostí.

Číst dále
Sanace vlhkého zdiva vily v pražské Bubenči.

Publikováno: 14.12.2018

Článek pojednává o návrhu sanace vlhkého zdiva, úvodním vlhkostním průzkumu a zjištění příčin vlhnutí stavby a následně zpracování návrhu včetně jeho realizace.

Číst dále
Návrh a realizace řešení odvlhčení rodinného domu kombinací souboru sanačních metod.

Publikováno: 25.11.2018

Článek pojednává o řešení odvlhčení a sanace vlhkého zdiva rodinného domu v řadové zástavbě okolních domů. Shrnuje zde optimální postup řešení při zvýšené vlhkosti objektu a snaze tento problém řešit. Od vlhkostního průzkumu a určení příčin vlhnutí stavby a množství vlhkosti ve zdivu až po samotnou realizaci sanačních prací.

Číst dále
Sanace vlhkého zdiva bytového domu aktivní drátovou elektroosmózou.

Publikováno: 31.10.2018

Dlouhodobé sledování vývoje vlhkosti po instalaci systému aktivní drátové elektroosmózy pro odvlhčení suterénních prostor bytového domu v Trutnově. Vynikající výkon technologie aktivní elektroosmózy s elektrodami ve zdivu a v podzákladí objektu.

Číst dále