Novinky ze světa odvlhčování budov

Blog
Řešení odvlhčení zdiva během rekonstrukce rodinného domu.

Publikováno: 03.03.2020

Pokud plánujete nebo již provádíte rekonstrukci staršího rodinného domu, měly by být úvahy o jeho dodatečné izolaci a odvlhčení jedním z prvních kroků, které podniknete. Pokud s tím chcete pomoci, ozvěte se nám, rádi Vám pomůžeme. V článku popisujeme řešení komplexní sanace vlhkého zdiva na klasickém dvojdomku z 1. poloviny 20. století.

Číst dále
Speciální druhy sanačních omítek při sanaci povrchů zdiva poškozených vlhkostí.

Publikováno: 16.02.2020

Sanační omítky procházejí v posledních letech vývojem a výrobci sanačních hmot přicházejí na trhy s novými produkty, které výrazně rozšiřují oblasti použití sanačních omítek a jejich další aplikace. V tomto článku si popíšeme některé typy vylepšených sanačních omítek, které naše firma často využívá při sanaci za složitých podmínek a při stále rostoucích požadavcích na povrchové úpravy zdiva. Máme s těmito materiály bohaté zkušenosti.

Číst dále
Základní charakteristika a funkce sanačních omítek při sanaci vlhkého zdiva.

Publikováno: 23.01.2020

Článek představuje sanační omítky, pojem v sanaci vlhkého zdiva velmi často používaný. Sanační omítky jsou mnoha lidmi považovány stále za „samospásné“ řešení problémů s vlhkým zdivem. Dnes si povíme o jejich základních vlastnostech a přiblížíme možnosti jejich aplikace v boji s vlhkostí a plísněmi.

Číst dále
Pravidla pro aplikaci sanačních omítek.

Publikováno: 23.01.2020

V tomto článku si popíšeme všechny náležitosti správné aplikace sanačních omítek při sanaci vlhkého zdiva. Začneme přípravnou fází, poté bude následovat samotná aplikace a konečně finální povrchové úpravy. Cílem je zamezit chybám během příprav, aplikace i následných povrchových úprav, které mohou vést ke znehodnocení sanačních prací.

Číst dále
Různé druhy injektáží pro sanaci vlhkého zdiva.

Publikováno: 05.01.2020

Článek mapuje nejpoužívanější způsoby sanace vlhkého zdiva a dodatečné izolace zdiva technologií chemických injektáží. Text shrnuje, na jaké druhy zdiva a vlhkosti jsou jednotlivé typy injektáží vhodné. Na sanaci vlhkého zdiva neexistuje jednotný druh injektáže, který by se dal universálně použít.

Číst dále
Hydroizolace suterénu rodinného domu z vnitřní strany bez odkopových prací.

Publikováno: 30.12.2019

Článek pojednává o možnosti vyřešení problému s hydroizolací obvodového zdiva suterénu ve styku s přilehlou zeminou, bez nutnosti provádět náročné odkopové práce po obvodu domu. Popisuje systém hydroizolace zdiva suterénu konkrétního rodinného domu z vnitřní strany.

Číst dále