Novinky ze světa odvlhčování budov

Blog
Tlaková chemická injektáž zdiva proti vlhkosti roztokem křemičitanu.

Publikováno: 13.05.2021

V článku se dočtete o velmi účinné a dlouhodobě trvanlivé variantě provedení chemických injektážních clon proti pronikání vzlínající vlhkosti do zdiva. Jde o tlakovou injektáž křemičitany. Dozvíte se, co musí předcházet provedení injektážní clony křemičitany, jak tato injektáž funguje a na jaké zdivo a zdroje vlhkosti je nejvhodnější ji používat. Tento text navazuje na předchozí článek „Různé druhy injektáží pro sanaci vlhkého zdiva“.

Číst dále
Odvlhčení a rekonstrukce přízemí a sklepa budovy střední zdravotnické školy Svitavy.

Publikováno: 14.04.2021

Společnost Drymat.CZ s.r.o. vyhrála výběrové řízení na provedení odvlhčení a rekonstrukce sklepních prostor a přízemí budovy střední zdravotnické školy Svitavy. V článku se dočtete, jaké sanační technologie byly využity, jak postupně práce na sanaci vlhkých konstrukcí spodní stavby objektu probíhaly a s jakými těžkostmi jsme se potkali při realizaci zakázky a jak jsme je vyřešili.

Číst dále
Sanační materiály a povrchové úpravy vhodné na vlhké a zasolené zdivo.

Publikováno: 02.04.2021

V článku se dočtete, jaké materiály je vhodné aplikovat na silně zasolené zdivo. Postupně představujeme materiály, jako je antisanitrační přednástřik a sulfátostálá minerální izolační stěrka. Dále článek pojednává o použití sanačních omítek – klasických vnitřně hydrofobizovaných a také o hydrofilních omítkách, které jsou zajímavou alternativou.

Číst dále
Odsolování zdiva - možnosti a technologie boje proti vysokému zasolení zdiva – část druhá.

Publikováno: 28.02.2021

Článek popisuje základní technologie a postupy, kterými lze značně redukovat obsah stavebně škodlivých solí ve zdivu. V této druhé části článku budou postupně přiblíženy a popsány následující možnosti odsolování zdiva: Aplikace roztoků k neutralizaci solí, možnosti využití aktivní drátové elektroosmózy ke snížení obsahu solí, a nakonec technologie propařování zdiva – parní čištění.

Číst dále
Odsolování zdiva - možnosti a technologie boje proti vysokému zasolení zdiva - část první.

Publikováno: 15.02.2021

Článek popisuje základní technologie a postupy, kterými lze značně redukovat obsah stavebně škodlivých solí ve zdivu. V této první části článku jsou přiblíženy a popsány následující možnosti odsolování zdiva: Odsolování zdiva pomocí odsolovacích obkladů a zábalů a aplikace odsolovacích (kompresních) obětovaných omítek.

Číst dále
Odsolování zdiva – základní informace k boji s nadměrným zasolením zdiva a omítek.

Publikováno: 31.01.2021

Článek Vám poskytuje základní informace pro řešení nadměrného zasolení zdiva a omítek. Shrnuje nutnost provedení odborného průzkumu se zaměřením na určení obsahu a distribuce stavebně škodlivých solí ve zdivu, dále popisuje první kroky při řešení vysokého zasolení a poskytuje cenné rady pro úspěšnou sanaci a rekonstrukci objektů.

Číst dále