Systém Drymat M203

Popis systému Drymat M2030

Firma Drymat® vyvinula elektronicky řízenou bezkontaktní technologii, kdy je indukováno magnetické pole, které zesílí pozitivní náboj molekul vody. Zařízení vytváří definovatelné pulzovací série se šesti frekvencemi, což je v současnosti nejvýkonnější systém tohoto typu na českém i evropském trhu. Působení přístroje je kulové, v poloměru 12 metrů od přístroje do všech směrů. Plocha, na které systém nahrazuje svislé i vodorovné hydroizolace, je přibližně 160m2 a jeho výhoda spočívá v tom, že není třeba nijak zasahovat do samotné stavby a systém navíc suší celou stavbu komplexně – tedy jak obvodové zdivo, tak i podlahy a vnitřní příčky.

Zařízení může být instalováno jak ve sklepě, tak v přízemí. Ideální umístění je přibližně uprostřed nemovitosti, tak, aby z tohoto místa bylo zajištěno úplné a dokonalé pokrytí celé nemovitosti a všech vlhkostí postižených míst. Přesné umístění přístroje je určeno vždy až po prvotním zaměření vlhkosti a ohledání nemovitosti naším technickým pracovníkem, který reflektuje stavební řešení konstrukcí stavby, rozsah zavlhčení stavby, ale rovněž i přání zákazníka pro zajištění bezproblémového provozu zařízení v obytných částech domu.

Systém je absolutně bezúdržbový, pouze se jednoduchou instalací přichytí na zeď a zapne do elektrického proudu a od této chvíle již voda nemá šanci vzlínat do dalších částí domu a stavba je postupně vysoušena – vlhkost začne ze zdí ustupovat. Konec fáze vysoušení lze očekávat, stejně jako u jiných přímých sanačních technologií po 1 – 3 letech v závislosti na míře zavlhčení, způsobu užívání objektu (větrání, vytápění). Zařízení zůstává pevnou součástí stavby a pracuje v bezúdržbovém a nepřetržitém provozu po několik desetiletí. Suchým zdivem je ušetřeno až 65% energie vynaložené na topení. Zredukováním nadměrné vlhkosti v místnostech se postupně odstraní zatuchlý zápach, získá se zdravější a příjemnější obytné prostředí bez plísní a zavlhlých textilií. Při výkonu 6 W jsou roční náklady na provoz systému srovnatelné s náklady přenosného rádia cca 250 Kč/rok. Zabráněním pronikání vlhkosti do zdiva se docílí dlouhodobé životnosti obvodového a základového zdiva a jde tak o výbornou investici do Vaší nemovitosti, která po vysušení stavby zvedá její tržní cenu a tudíž se Vám sama splácí. Systém nemá vliv na zdraví obyvatel nemovitosti, ani nepůsobí rušivě na elektronické spotřebiče, vysílače signálu hifi. Elektromagnetické pole generované přístrojem působí pouze na vzlínající kapilární vlhkost ve zdi.

Nemovitosti, na které lze systém Drymat M2030 instalovat

  • Rodinné domky
  • Nájemní bytové domy
  • Historická zástavba
  • Památkově chráněné stavby
  • Technologicky těžko dostupné úseky